Background Image

IOB - Internationale Organisation für naturnahe Baderwässer


Asociace biobazénů a jezírek je jedním ze zakládajících členů mezinárodního sdružení IOB (International Organization for Natural Bathing), které vzniklo v září 2009 u příležitosti 5. mezinárodního kongresu koupacích jezírek v Meranu. Organizace vytvořilo jedenáct národních organizací zabývajících se touto problématikou a od roku 2011 IOB reprezentuje více než 400 subjektů a firem, které se zabývají především plánováním a výstavbou přírodních koupališť.

Mezi hlavní cíle IOB patří především propagace a distribuce koupacích jezírek s plně biologickou úpravou vody. Toho je dosahováno zejména konzultacemi mezi politikou a administrativou, formulováním přesných pojmů definic, stejně jako poskytováním poradenství při vytváření zákonů koupacích jezírkcích a přírodních veřejných koupalištích. Mimo to IOB podporuje přidružené členy z různých zemí prostřednictvím výměny zkušeností o plánování, výstavbě a provozu koupacích biotopů a publikováním informací všeho druhu.

Důležitým úkolem IOB je také podpora rozvoje organizací jiných zemí. Pokud jde o mezinárodní aspekty IOB podporuje a propaguje výzkum vztahující se k předmětu přírodní koupacích vod. Za tímto účelem také IOB organizuje konference a semináře, pomáhá při koordinaci vzdělávání a rekvalifikaci národních sdružení a také pravidelně každé 2 roky zaštiťuje organizování mezinárodního kongresu koupacích jezírek.
V roce 2011 se 6. mezinárodní kongres koupacích jezírek konal v Českých Budějovicích. Jeho hlavním mottem bylo "Koupací jezírka bez hranic" a Asociace biobazénů a jezírek se pořádání tohoto nelehkého úkolu zhostila se ctí.
V roce 2013 se role hostitele ujal rakouský svaz a 7. mezinárodní kongres IOB uspořádal s mottem „Kvalita obstojí“ v Bregenz ve dnech 23.10. – 25.10.2013. Naše Asociace zorganizovala na kongres zájezd včetně zajištění tlumočení do českého jazyka. V roce 2015 se jezírkáři sešli v Kolíně nad Rýnem a v roce 2017 v nizozemském Leeuwardenu.

Zatím poslední 10. mezinárodní kongres Koupacích jezírek a biobazénů se konal v roce 2019 ve Varšavě. Naši zástupci samozřejmě byli u toho a své poznatky a nejnovější trendy a informace předali na Shromáždění všem ostatním členům v prosinci 2019.

V současné době je IOB exkluzivní mezinárodní distributor DANA, což je webový databázový systém pro bazény s biologickou úpravou vody.

 

 

tisk Tisk

© 2013-21 Ensis HN

Svaz zakládání a údržby zeleně (SZÚZ) - Asociace biobazénů a jezírek (ABAJ) - Údolní 33, 602 00 Brno, tel. +420 542 210 435

Odkazy

Domů    Napsat mail    Mapa stránek